Ambulance se vrací do normálu a od pondělka se začne i operovat

25.11.2020

Díky zlepšování epidemické situace se ambulance Karvinské hornické nemocnice postupně vrátí do plného provozu. Začátkem příštího týdne se začnou provádět také plánované operace, zatím však v omezené míře. Naše nemocnice totiž musí nadále zajišťovat potřebnou lůžkovou kapacitu pro pacienty s koronavirem.

Od čtvrtku 26. listopadu zahájí běžný provoz ortopedická a spondylochirugická ambulance, od pátku 27. listopadu se vrátí do normálu interní ambulance a postupně i všechny ostatní. Současně začneme provádět předoperační vyšetření tak, aby od pondělí 30. listopadu mohly probíhat odložené operační zákroky. Nejvíce lékařských kapacit se však stále soustředí na akutní péči.

Zejména naše JIP je pod zvýšeným tlakem a je téměř neustále plná. Přestože nejsme oddělení ARO, máme trvale na umělé plicní ventilaci téměř polovinu hospitalizovaných pacientů. Covid negativní pacienty, kteří vyžadují intenzivní péči, nadále hospitalizujeme na JIP ortopedie a chirurgie páteře.

Provádění plánovaných operačních výkonů jsme schopni zahájit i přes to, že podstatná část našeho zdravotnického personálu nadále působí na covidové stanici a počet nakažených zaměstnanců zůstává poměrně vysoký. Avšak vzhledem k tomu, že nemáme volná lůžka na JIP, můžeme provádět pouze operace, které nevyžadují pobyt pacienta v pooperačním období na jednotce intenzivní péče.