Očkovací centrum

Od 20. září 2021 se otevře možnost registrace k třetí dávce očkování.

Tato dávka vakcíny se doporučuje všem, kteří jsou starší 60 let a dále profesním skupinám - pracovníci ve zdravotnictví a v sociálních službách, pracovníci ve školství, pracovníci resortu ministerstva obrany a kritické infrastruktury a další.

Od 18. října 2021 lze využít této možnosti  již 6 měsíců od dokončeného očkování. Ministerstvo zdravotnictví bude rozesílat SMS nebo emaily den po dni těm, kdo jsou oprávněni k podání 3. posilující dávce očkování. Očkovat budeme látkou od společností Pfizer. Přeočkování mohou podstoupit i ti, kteří byli v minulosti očkovaní látkami firem AstraZeneca a Johnson&Johnson (jednodávkovou vakcínou). Registrace bude probíhat prostřednictvím centrálního rezervačního systému ministerstva zdravotnictví.

Od 29. listopadu 2021 mohou osoby starší 60 let a rizikoví a chronicky nemocní pacienti využít této možnosti již po 5 měsících. Registrace probíhá vždy prostřednictvím centrálního rezervačního systému.

Očkovací centrum se nachází v 1. patře poliklinické části nemocnice (nad lékárnou), a je v provozu v pracovní den - ve středu.

K očkování budete potřebovat průkaz pojištěnce a občanský průkaz.

Rezervovat se k očkování je možné výhradně přes centrální rezervační systém Ministerstva zdravotnictví ČR na https://registrace.mzcr.cz/

Očkování probíhá v souladu se strategií MZ ČR. Aktuální informace k očkování najdete na MZ ČR na https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Nemůžete-li se k očkování ze zdravotních důvodů dostavit, volejte tel. 596 380 612 nebo 596 380 532, příp. 596 380 471.

Odpovědi na Vaše nejčastější dotazy

Stále funguje Vaše nemocnice jako očkovací centrum a jaká je přibližná čekací doba k očkování po zaregistrování?

Očkovací centrum v nemocnici funguje. Čekací dobu však nejsme schopni sdělit, a ani ji nemůžeme ovlivnit. Dle dodávek vakcín z kraje jsou postupně uvolňovány termíny k očkování.

Kolik osob denně naočkujete 1.očkovací dávkou?

Počet naočkovaných se odvíjí od počtu dodaných vakcín z kraje.

Mám kód z nemocnice, jaký je očekávaný termín očkování, došlo k navýšení denní kapacity očkování, nebo mám provést registraci jinde? Jsem registrován a neobdržel jsem zvací sms, mám se opětovně registrovat? Kdy budete očkovat pedagogické pracovníky?

Naší snahou je uspokojit a proočkovat všechny zaregistrované osoby v našem očkovacím centru co nejdříve. Jsme však závislí na dodávkách vakcín z kraje, v případě jejich krácení nebo zpoždění jsme blokováni a nemůžeme uvolňovat žádné termíny k očkování, ty pak uvolňujeme operativně dle dodávek vakcín. Není potřeba se registrovat jinde nebo opětovně, ale posečkat.

Jsem zaregistrován k očkování, nyní jsem onemocněl Covid, kdy budu naočkován?

Pokud jste Covid pozitivní, budete dle doporučení epidemiologů očkován až za 90 dnů.

Rád bych se zaevidoval do řad čekatelů na očkování, navštěvuji Vaši odbornou ambulanci. Je očkování u Vás možné?

Samozřejmě, že se můžete zaregistrovat pod naše očkovací centrum. Kapacita našeho očkovacího centra je menší, očkujeme cca 114 osob denně a termíny uvolňujeme postupně dle dodávek vakcín distribuovaných krajem.

Víc jak měsíc jsem registrován k očkování jako chronický pacient ve Vašem očkovacím centru a stále jsem neobdržel 2 pin kód na termín.

Bohužel, my průběžně dle dodávek vakcín uvolňujeme místa i pro chronické pacienty, ale systém je nastavený tak, že si řadí zaregistrované pacienty k očkování dle věku (od nejstaršího) a ne od data zaregistrování.

Kdy pravděpodobně přijdu na řadu k očkování proti Covid lidé 60+? Jsem zaregistrovaný ode dne spuštění 60+ a rezervační termíny stále nepřišly. Není tedy lepší se přeregistrovat jinam?

Bohužel, my průběžně dle dodávek vakcín uvolňujeme místa, ale systém je nastavený tak, že si řadí zaregistrované pacienty k očkování dle věku (od nejstaršího) a ne od data zaregistrování.

Můžu požádat o registraci na očkování Covid-19?

K očkování je možné se rezervovat přes centrální rezervační systém Ministerstva zdravotnictví ČR na https://registrace.mzcr.cz/ , případně volejte na bezplatnou informační linku ke koronaviru 1221. Aktuální informace k očkování najdete na MZ ČR na https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Ztratil jsem doklad o očkování, je možné vystavit duplikát? Můžu si ověřit záznam o provedeném očkování a opravit osobní údaje?

Na očkovacím portále ocko.uzis.cz si každý občan může velmi jednoduchým způsobem ověřit záznam o provedeném očkování proti onemocnění Covid-19. Portál umožňuje každému očkovanému zobrazení a kontrolu údajů o provedené vakcinaci a rovněž stažení a tisk certifikátu. Občan si zde také může změnit své kontaktní údaje. Tím získává možnost zkontrolovat, opravit nebo aktualizovat osobní údaje vložené do systému poskytovatelem zdravotních služeb, který vakcinaci provedl.

Mohu si vybrat mezi vakcínami Pfizer nebo Moderna? Jsem již zaregistrován, mám daný termín na očkování.

Výběr není možný, očkujeme vakcínou, která nám je z kraje aktuálně dodána.

Potřebuji změnit termín druhé dávky očkování. Je to možné?

Termíny mezi dávkami jsou nyní pevně dané a ke změně může dojít pouze z důvodu zdravotní indispozice rozočkované osoby – infekční onemocnění, nutná operace apod.

Mám za sebou druhou dávku očkování, jak to vypadá s třetí dávkou, kde se můžu zaregistrovat?

V případě zájmu o očkování v našem zdravotnickém zařízení proveďte registraci prostřednictvím centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví - https://registrace.mzcr.cz/ a vyberte si naše OČM Karvinská hornická nemocnice.

Změnil jsem telefonní číslo a nemůžu se registrovat přes rezervační systém na 3. posilující dávku očkování. Prosím o radu.

Na očkovacím portále ÚZIS ocko.uzis.cz si můžete provést kontrolu o vakcinaci, stáhnout a vytisknout certifikát, změnit kontaktní údaje atd. (tj. i telefonní číslo). Poté provedete registraci prostřednictvím centrálního rezervačního systému MZ https://registrace.mzcr.cz/ a vyberte si naše OČM Karvinská hornická nemocnice), pak Vám sms přijde potvrzení, že jste zaregistrován (PIN 1), zůstáváte jako čekatel a až se uvolní kapacita, obdržíte sms (PIN 2), tím si pak vyberete termín.