Očkovací centrum

18. červenec 2022 - Informace k druhé posilující dávce (4. dávce)

Dle stanoviska MZ ČR je od 18. července možnost dostat druhou posilovací dávku (4.dávku) a to na očkovacích místech bez registrace a u praktických lékařů.  Naše očkovací místo KHN je očkovacim místem pro občany s registrací. Rezervační systém druhých posilujících dávek (4. dávek) bude na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictvi spuštěn od 15. 8. 2022. Podmínkou k registraci je odstup minimálně 4 měsíce od předchozího očkování. Očkovat budeme osoby nad 18 let věku a to mRNA vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer.

Veškeré aktuální informace spojené s dostupností očkovacích míst jsou k dispozici na webových stránkách: ockoreport.uzis.cz, mzcr.cz

 

Od 20. září 2021 se otevře možnost registrace k třetí dávce očkování.

Tato dávka vakcíny se doporučuje všem, kteří jsou starší 60 let a dále profesním skupinám - pracovníci ve zdravotnictví a v sociálních službách, pracovníci ve školství, pracovníci resortu ministerstva obrany a kritické infrastruktury a další.

 

Od 18. října 2021 lze využít této možnosti  již 6 měsíců od dokončeného očkování. Ministerstvo zdravotnictví bude rozesílat SMS nebo emaily den po dni těm, kdo jsou oprávněni k podání 3. posilující dávce očkování. Očkovat budeme látkou od společností Pfizer. Přeočkování mohou podstoupit i ti, kteří byli v minulosti očkovaní látkami firem AstraZeneca a Johnson&Johnson (jednodávkovou vakcínou). Registrace bude probíhat prostřednictvím centrálního rezervačního systému ministerstva zdravotnictví.

 

Od 29. listopadu 2021 mohou osoby starší 60 let a rizikoví a chronicky nemocní pacienti využít této možnosti již po 5 měsících. Registrace probíhá vždy prostřednictvím centrálního rezervačního systému.

Očkovací centrum se nachází v 1. patře poliklinické části nemocnice (nad lékárnou), a je v provozu v pracovní den - ve středu.

K očkování budete potřebovat průkaz pojištěnce a občanský průkaz.

Rezervovat se k očkování je možné výhradně přes centrální rezervační systém Ministerstva zdravotnictví ČR na https://registrace.mzcr.cz/

Očkování probíhá v souladu se strategií MZ ČR. Aktuální informace k očkování najdete na MZ ČR na https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Nemůžete-li se k očkování ze zdravotních důvodů dostavit, volejte tel. 596 380 612 nebo 596 380 532, příp. 596 380 471.

 

Odpovědi na Vaše nejčastější dotazy

Jsem zaregistrován k očkování, nyní jsem onemocněl Covid, kdy budu naočkován?

Pokud jste Covid pozitivní, budete dle doporučení epidemiologů očkován až za 90 dnů.

Kdy se mohu nechat naočkovat druhou posilující dávkou (4.dávku)

Odstup minimálně 4 měsíce od předchozího očkování

Můžu požádat o registraci na očkování Covid-19?

K očkování je možné se rezervovat přes centrální rezervační systém Ministerstva zdravotnictví ČR na https://registrace.mzcr.cz/ , případně volejte na bezplatnou informační linku ke koronaviru 1221. Aktuální informace k očkování najdete na MZ ČR na https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Ztratil jsem doklad o očkování, je možné vystavit duplikát? Můžu si ověřit záznam o provedeném očkování a opravit osobní údaje?

Na očkovacím portále ocko.uzis.cz si každý občan může velmi jednoduchým způsobem ověřit záznam o provedeném očkování proti onemocnění Covid-19. Portál umožňuje každému očkovanému zobrazení a kontrolu údajů o provedené vakcinaci a rovněž stažení a tisk certifikátu. Občan si zde také může změnit své kontaktní údaje. Tím získává možnost zkontrolovat, opravit nebo aktualizovat osobní údaje vložené do systému poskytovatelem zdravotních služeb, který vakcinaci provedl.

Mohu si vybrat mezi vakcínami Pfizer nebo Moderna? Jsem již zaregistrován, mám daný termín na očkování.

Výběr není možný, očkujeme vakcínou, která nám je z kraje aktuálně dodána.

Potřebuji změnit termín druhé dávky očkování. Je to možné?

Termíny mezi dávkami jsou nyní pevně dané a ke změně může dojít pouze z důvodu zdravotní indispozice rozočkované osoby – infekční onemocnění, nutná operace apod.

Mám za sebou druhou dávku očkování, jak to vypadá s třetí dávkou, kde se můžu zaregistrovat?

V případě zájmu o očkování v našem zdravotnickém zařízení proveďte registraci prostřednictvím centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví - https://registrace.mzcr.cz/ a vyberte si naše OČM Karvinská hornická nemocnice.

Změnil jsem telefonní číslo a nemůžu se registrovat přes rezervační systém na 3. posilující dávku očkování. Prosím o radu.

Na očkovacím portále ÚZIS ocko.uzis.cz si můžete provést kontrolu o vakcinaci, stáhnout a vytisknout certifikát, změnit kontaktní údaje atd. (tj. i telefonní číslo). Poté provedete registraci prostřednictvím centrálního rezervačního systému MZ https://registrace.mzcr.cz/ a vyberte si naše OČM Karvinská hornická nemocnice), pak Vám sms přijde potvrzení, že jste zaregistrován (PIN 1), zůstáváte jako čekatel a až se uvolní kapacita, obdržíte sms (PIN 2), tím si pak vyberete termín.

Typ Název Velikost Stáhnout
.pdf
Očkujeme se pro život beze strachu
369,6 KiB stáhnout