Karvinská hornická nemocnice a.s. pořídila nejnovější artroskopickou věž ARTHREX SYNERGY 4K

18.9.2020

V rámci postupné obměny přístrojové techniky a modernizace pořídila Karvinská hornická nemocnice a.s. nejnovější artroskopickou věž ARTHREX SYNERGY 4K na ortopedické oddělení. Přístroj v řádu miliónů korun hradila nemocnice z vlastních finančních prostředků.

„Nejnovější věž SYNERGY 4K umožňuje ortopedům provádět nejen operační zákroky na velkých kloubech (koleno, rameno), ale i vysoce specializované výkony rekonstrukční. Je možno provádět i operace na malých kloubech ruky a nohy. Výhodou technologie s 4K rozlišením je kvalitní optika, která poskytuje operatérovi přesnější obraz anatomických struktur v operačním poli. Díky unikátnímu módu BioopticoSpectral Mode KeyKit lze při artroskopii zvýraznit a barevně vizualizovat v reálném čase stav a tloušťku chrupavky ve vybraných oblastech kloubních ploch. Vše je možno zaznamenávat na snímky či video, které následně pomáhají při upřesnění diagnózy, navržení následné léčby, či dalšího chirurgického zákroku,“ uvedl MUDr. Radek Pavličný, primář ortopedického oddělení Karvinské hornické nemocnice.

Průběh operačního výkonu může sledovat nejen celý operační tým, ale v rámci dalšího vzdělávání i ostatní lékaři a studenti, příp. pomocí videokonference on-line přenos průběhu operace do jiné nemocnice či přednáškového sálu.

Pořízením nejnovější artroskopické věže nemocnice přispěla k dalšímu zkvalitnění operační péče o naše pacienty.