Karvinská hornická nemocnice už tradičně ve stovce nejlepších

9.12.2022

Ani letos nechybí Karvinská hornická nemocnice ve stovce nejlepších českých firem, kterou každoročně vyhlašuje společnost Comenius. V prestižní anketě Českých 100 Nejlepších získala nemocnice ocenění už třetí rok za sebou, celkově pak čtyřikrát. Diplom za rok 2022 převzal 2. prosince ve Španělském sálu Pražského hradu majitel nemocnice Milan Canibal.

Cílem soutěže Českých 100 Nejlepších je najít, vybrat a ocenit české firmy z co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují nadstandardních výsledků. Podstatou vyhodnocení je součet nominací na dotaznících, kterých se ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR každoročně rozesílá 35 tisíc. Nominace vyplňují vybraní odborníci na základě svých osobních znalostí, zážitků a zkušeností s firmami za poslední rok. O konečném umístění pak rozhoduje četnost nominací jednotlivými respondenty.

Karvinská hornická nemocnice letos dosáhla v anketních soutěžích pozoruhodných výsledků. Zdravotní sestra z oddělení nemocí z povolání Jaroslava Kuzníková získala 3. místo v soutěži o cenu Alice Garrigue Masarykové za přínos českému šetřovatelství a zvítězila v kategorii Dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči v anketě Moravskoslezská sestra 2022. V průzkumu TOP Zaměstnavatelé ČR 2022 ovládla nemocnice kategorii velkých firem do 1 000 zaměstnanců a v projektu Nemocnice ČR 2022 získala hned čtyři prvenství. V anketě Českých 100 Nejlepších letos obsadila 81. místo.