Karvinská hornická nemocnice znovu uspěla v soutěži Českých 100 Nejlepších

29.12.2020

Karvinská hornická nemocnice se zařadila mezi Českých 100 Nejlepších 2020 v oborové kategorii Zdraví, vzdělání a humanita. Ocenění za inovativní a cílevědomou práci, které každoročně uděluje společnost Comenius, získala už podruhé. Letos však epidemická situace znemožnila předání diplomu ve Španělském sále na Pražském hradě, vyhlášení výsledků tak proběhlo pouze digitálně.

Cílem soutěže Českých 100 Nejlepších je najít, vybrat a ocenit české firmy z co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují nadstandardních výsledků. Stovku nejlepších firem, dvacítku osobností a také společnosti a instituce z osmi oborových kategorií, které mají bezprostřední dopad na životní úroveň obyvatel České republiky, vyhlásila společnost Comenius poslední listopadový pátek.

„Tak, jak se svět za posledních pár měsíců dramaticky změnil k nepoznání, musíme se i my přizpůsobit, byť je to letos opravdu složité. Hlavní je, že soutěž Českých 100 Nejlepších 2020 proběhla, třebaže ocenění těch nejlepších je daleko skromnější.“

Tomáš Čáp, viceprezident společnosti Comenius

Systém vyhodnocení soutěže využívá konkrétní znalosti širokého okruhu vybraných odborníků. Nominace vycházejí z jejich osobních znalostí, zážitků a zkušeností s firmami za poslední rok, získaných jak při profesionální činnosti, tak ze soukromých kontaktů. Základním a jediným měřítkem konečného umístění je četnost nominací jednotlivými respondenty. Karvinská hornická nemocnice se v oborové kategorii Zdraví, vzdělání a humanita umístila mezi nejlepšími už v roce 2016. Po čtyřech letech tento úspěch zopakovala.

„Toto ocenění naši nemocnici zařazuje mezi nejlepší organizace v rámci celé České republiky. Nesmírně nás tento úspěch těší, ale zároveň nás zavazuje k dalšímu zkvalitnění naší práce. Jsme připraveni v náročném konkurenčním prostředí nadále obstát a i přes současnou nepříznivou epidemickou situaci napnout síly k dalšímu zlepšování naší práce.“

MUDr. Tomáš Canibal, ředitel Karvinské hornické nemocnice