Naše Jarka Kuzníková patří k NEJ sestřičkám v kraji

7.10.2022

Včera proběhl v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava slavnostní galavečer, na kterém byly vyhlášeny výsledky ankety Moravskoslezská SESTRA roku 2022. Jak víte, do této ankety jsme nominovali naši zdravotní sestřičku Jaroslavu Kuzníkovou. Ta svou nominaci proměnila ve vítězství v kategorii Dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči. Ocenění za celoživotní práci převzala z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, přičemž jí publikum tleskalo ve stoje. A není divu, 47 let poctivé praxe se hned tak někde nevidí!

Anketu, která chce vyzdvihnout a poděkovat za každodenní práci všem, kdo se starají o naše zdraví a životy, vyhlásil už posedmé Moravskoslezský kraj. „Mohlo by se zdát, že se neustále opakujeme, ale my opravdu chceme, aby alespoň jednou ročně nahlas zaznělo poděkování našim zdravotníkům. Zaslouží si, abychom veřejně sdělili, jak je pro nás práce zdravotnického personálu důležitá a jak moc si jí vážíme,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

„Toto ocenění je skutečně nepředstavitelné. Velice si ho vážím a děkuji všem, kteří se podíleli na moji nominaci, především vedení Karvinské hornické nemocnice,“ prohlásila na pódiu dojatá Jaruška. Moderátor Leoš Mareš byl z její letité praxe v oboru pracovního lékařství jako u vytržení a přímo na pódiu s Jarkou vystřihli několik vítězných tanečků. Byl to zkrátka povedený večer ve všech ohledech a my Jarce ještě jednou moc gratulujeme!

Cenu Moravskoslezská SESTRA roku 2022 získaly v kategorii sestra u lůžka Renáta Bednárková z ARO krnovské nemocnice, v kategorii ambulantní sestra Michaela Škrobánková ze Slezské nemocnice v Opavě, v kategorii paliativní péče Hana Komárková ze Slezské nemocnice v Opavě, v kategorii porodnictví porodní asistentka Marie Volková z Nemocnice Agel Podhorská, a.s. Ocenění za celoživotní práci patří Jaroslavě Kuzníkové z Karvinské hornické nemocnice a vítězkou kategorie Sestra veřejnosti se stala Renáta Bednárková.