Připomínáme si Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek

12.5.2021

Na 12. květen každoročně připadá Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek. V tento den se před 201 lety narodila anglická ošetřovatelka Florence Nightingalová. Žena, která neúnavně pečovala o raněné vojáky, se stala ikonou Krymské války a je považována za zakladatelku tohoto povolání.

My bychom dnes rádi využili příležitost poděkovat všem zdravotním sestřičkám a ošetřovatelkám, které pracují v Karvinské hornické nemocnici, za jejich profesionalitu, vysoké pracovní nasazení, obětavost, trpělivost a lidský přístup.

Formou bohaté netradiční snídaně, kterou připravil náš stravovací provoz, dnes našim sestřičkám a ošetřovatelkám osobně poděkovala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Bc. Taťána Bělicová. „Jsem vděčná za vás všechny, za to, že jste takoví, jací jste. Jsme silný tým a za to vám všem moc děkuji,“ vzkazuje našim sestrám a ošetřovatelkám náměstkyně.

Závěrem si dovolíme poděkovat dalším 80 tisícům zdravotních sester a ošetřovatelek z nemocnic i sociálních zařízeních, které České republice dennodenně už déle než rok pomáhají zvládat epidemii onemocnění Covid-19.

Děkujeme!

heart