S naší modulární budovou soutěžíme o titul Stavba MSK

15.9.2021

Protože se můžeme pyšnit první modulární nemocniční budovou v České republice, přihlásili jsme se do 15. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje. A právě dnes ráno nás navštívila početná hodnotící komise složená ze zástupců Svazu podnikatelů ve stavebnictví, České komory autorizovaných inženýrů a techniků, Obce architektů a zástupců Moravskoslezského kraje. Prezentace naší novostavby se ujali Ing. Jan Beneš, jednatel ropické společnosti petit atelier, která pro nás přístavbu projektovala, a náš provozně-technický náměstek Bc. René Bělica.

Naše nemocniční modulární budova, kterou pro nás stavěla vizovická společnost KOMA Modular, soutěží v nejpočetnější kategorii novostaveb občanské vybavenosti, ve které máme dalších 30 konkurentů z celého kraje. Celkově je v letošním ročníku soutěže Stavba MSK přihlášeno 53 staveb, což je rekordní počet a také důkaz, že také důkaz, že si soutěž získává stále větší oblibu a posiluje své renomé.

Patřím mezi obdivovatele špičkových architektů, kteří velmi významně ovlivňují vzhled našich měst i krajiny. Spoluvytvářejí atmosféru a působí na naše vnímání prostředí, do kterého svůj výtvor zasazují. I proto je architektura tak důležitá. Náš kraj prochází zásadní proměnou. Ze zaprášeného koutu republiky se stává technologický lídr, ve kterém dostávají prostor odvážné nápady a smělé vize. Řekl bych, že je náš region pro moderní architekturu ideálním místem. Proto je skvělé, že už 15 let soutěž Stavba Moravskoslezského kraje na nejlepší stavební počiny v našem regionu upozorňuje. 

prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., hejtman Moravskoslezského kraje

Vyhlašovateli této každoroční prestižní soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů pobočky Ostrava a Moravskoslezský kraj. Hlavním cílem je prezentace i propagace kvalitních projektů, staveb a jejich tvůrců, a dále také seznámení širší laické i odborné veřejnosti se současnou úrovní stavitelství a architektury v našem kraji.

Vyhodnocení soutěže proběhne v poslední říjnové dekádě. Držte nám palce!