Šest nových dýchacích přístrojů je připraveno k použití

18.11.2020

Karvinská hornická nemocnice obdržela koncem minulého týdne šest velmi účinných přístrojů na podporu dýchání AIRVO2 Nasal High Flow. Hlavním smyslem využití těchto přístrojů je vyhnout se intubaci s následnou mechanickou ventilací a zabránit eskalaci péče. Udržení pacienta na neinvazivní formě dechové podpory výrazně zvyšuje jeho šanci na přežití, zkracuje délku pobytu na jednotce intenzivní péče a ulehčuje zdravotníkům náročnou práci.

Nové dýchací přístroje od společnosti POLYMED medical CZ budeme prozatím využívat na mezioborové jednotce intenzivní péče a na covidovém oddělení. Přístroje dnes přijel sestavit produktový specialista dodavatelské firmy Ing. Karel Michalík, přičemž mu asistovala Bc. Veronika Hrivňáková, která má v naší nemocnici na starosti přístrojové vybavení. Po sestavení dýchacích přístrojů AIRVO2 byli naši zdravotníci proškoleni na jejich obsluhu.

Nové dýchací přístroje AIRVO2 Nasal High Flow obdržela Karvinská hornická nemocnice z hmotných rezerv státu pro krizové stavy. Správa státních hmotných rezerv jich za poslední měsíc pořídila 1 800. Čtvrtina z tohoto počtu byla přidělena nemocnicím v Moravskoslezském kraji. Cena jednoho dýchacího přístroje AIRVO2 Nasal High Flow se pohybuje okolo 164 tisíc korun bez DPH.