V dubnu se zvýší kapacita očkovacího centra na 500 lidí týdně

23.3.2021

Od 1. dubna 2021 zvýší očkovací centrum Karvinské hornické nemocnice svou kapacitu na 100 lidí denně. Očkováno by mělo vždy 50 lidí první očkovací dávkou a 50 lidí druhou očkovací dávkou. Připomínáme, že očkujeme pouze občany objednané prostřednictvím Centrálního rezervačního systému ministerstva zdravotnictví, a to za předpokladu, že nebude docházet ke krácení požadovaného množství vakcín.

Provozní doba očkovacího centra Karvinské hornické nemocnice je v pracovní dny od 7 do 13:30 hodin. Očkovací centrum se nachází v poliklinické části nemocnice. Před vstupem do očkovacího centra je nutné předložit občanský průkaz a kartičku pojištěnce. Po aplikaci očkovací dávky musí občan vyčkat 30 minut v čekárně pod dohledem zdravotníků pro případ výskytu silnějších reakcí nebo jiných neočekávaných situací.

V den očkování i následující den je vhodné dodržovat klidový režim. Po očkování se může projevit bolest, zarudnutí nebo otok v místě vpichu, únava, bolest hlavy, svalů či kloubů, méně často nevolnost, třesavka, zvýšená teplota nebo zimnice. Příznaky obvykle do několika dní samy odezní. Pokud by však přetrvávaly déle než tři dny, kontaktujte svého praktického lékaře.