V průzkumu Nemocnice ČR 2022 jsme získali čtyři prvenství

2.12.2022

Naše nemocnice je podle hospitalizovaných pacientů nejlepší českou nemocnicí. Z pohledu zaměstnanců a ambulantních pacientů jsme špičkou v Moravskoslezském kraji. Ukázaly to výsledky 17. ročníku celostátního projektu Nemocnice ČR 2022, které 29. listopadu vyhlásila obecně prospěšná společnost Healthcare Institute.

Do průzkumu se letos zapojilo 148 českých nemocnic s akutními lůžky. O své zkušenosti se podělilo přes 85 tisíc respondentů. Naše nemocnice je celostátním vítězem v kategorii Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů. Hospitalizovaní pacienti nás považují za nejdůvěryhodnější českou nemocnici.

 „Děkujeme pacientům za důvěru a skvělé hodnocení, kterým nás dostali na vrchol. Nesmírně nás tento úspěch těší a zároveň nás zavazuje k dalšímu zkvalitňování naší práce. Za výborné výsledky naší nemocnice samozřejmě děkujeme také našim zaměstnancům, protože je to především jejich zásluha,“ říká ředitel nemocnice MUDr. Tomáš Canibal.

Prvenství v Moravskoslezském kraji jsme získali v kategoriích ambulantních pacientů a zaměstnanců. V celorepublikovém srovnání nám ambulantní pacienti přiřkli krásné 8. místo a zaměstnanci ještě lepší 4. místo.

„Je vidět, že pacienti oceňují nejenom naši práci, ale i prostředí a nabídku naší nemocnice. Kromě otevření nového pavilonu jsme v posledních letech rozšířili také spektrum ambulantní péče o endokrinologickou, osteologickou a kardiologickou ambulanci včetně echokardiografie. Loni jsme otevřeli příjmovou neurologickou a interní ambulanci s nepřetržitým provozem, čímž jsme centralizovali neodkladnou péči o pacienty, kteří dorazí do nemocnice po vlastní ose, nebo sanitou Zdravotnické záchranné služby,“ dodává ředitel.