Začíná Movember. Nechť kníry rostou!

1.11.2022

Dnes začíná měsíční charitativní kampaň Movember na podporu mužského zdraví. Muži po celém světě si začínají pěstovat svůj knír, aby tak upozornili na skutečnost, že v boji s rakovinou varlat a prostaty je nejdůležitější prevence a včasný záchyt nemoci. Organizátorem Movemberu v ČR je Nadační fond Muži proti rakovině. Výtěžek je určen na nákup lékařských přístrojů, osvětové programy a studijní stáže.

Přispět můžete různými způsoby. Základem je samozřejmě knír. Pokud chcete zajít ještě dál, zaregistrujte se na stránkách hnutí a zašlete libovolný finanční příspěvek. Navštívit můžete také e-shop Mužů proti rakovině a zakoupit si nějakou vychytávku s motivem Movemberu. Nejvíce však přispějete tím, že se necháte preventivně vyšetřit, a to třeba v urologické ambulanci Slezské urologie, která se nachází v 1. patře v poliklinické části naší nemocnice. Objednat se můžete na tel. čísle 596 380 619 nebo 777 180 138.

Svou účastí můžete podpořit rovněž Orlovský Movember RUN, který se uskuteční v neděli 20. listopadu 2022 ve sportovním areálu města Orlové. První ročník charitativního běhu si společnou běžeckou aktivitou klade za cíl podpořit Nadační fond Muži proti rakovině. Připraven bude i bohatý doprovodný program včetně stánkového prodeje s občerstvením, zábavy pro děti a informací o mužském zdraví, prevenci a léčbě rakoviny prostaty. Začátek akce je plánovaný na 8. hodinu ranní. Videopozvánku najdete zde.