Začínají České dny proti rakovině

29.9.2021

Dnes a velmi pravděpodobně také zítra a pátek potkáte v ulicích měst skupinky dobrovolníků, kteří budou nabízet žluté kvítky měsíčku lékařského, letos se zelenou stužkou, za symbolickou dvacetikorunu. V náhradním termínu totiž probíhá jubilejní 25. ročník sbírky Český den, letos dny, proti rakovině.

Hlavním tématem letošního ročníku jsou nádorová onemocnění ledvin, močového měchýře a prostaty. Kytičky jsou k dostání i na tzv. pevných místech, v Karviné např. v městském informačním centru a v pobočkách knihovny ve Fryštátě, Mizerově a Novém Městě. Pokud byste si nestihli koupit měsíček od dobrovolníků v ulicích, můžete přispět zakoupením e-kytičky (tj. dárcovské SMS). Posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777 podpoříte Český den proti rakovině částkou 30/60/90 Kč.

Cílem sbírky je každoročně zejména prevence nádorových onemocnění, získání prostředků na boj proti rakovině, zlepšení kvality života onkologických pacientů a také podpora onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.