Zítra se koná Český den proti rakovině. Kvítky lze zakoupit až do neděle

10.5.2022

Ve středu 11. května proběhne Český den proti rakovině. Žluté květy měsíčku lékařského, letos s fialovou stužkou, se budou v ulicích měst prodávat za symbolickou dvacetikorunu. Nabízet je budou dobrovolníci ve žlutých tričkách. Letošní 26. ročník celonárodní veřejné sbírky se zaměřuje na prevenci nádorů děložního čípku a varlat. Cílem sbírky je vedle prevence nádorových onemocněních i získání prostředků na boj proti rakovině.

Symbol nejstarší české sbírky, kterou každoročně pořádá Liga proti rakovině Praha, lze zakoupit i na pevných prodejních místech, a to nejen ve středu, ale i v následujících dnech. V Karviné jej nabídne spolek MÚZA, Regionální knihovna na svých pobočkách v Novém Městě, Mizerově a ve středisku polské literatury a až do neděle bude k dostání také v Městském informačním centrum Karviná.

Sbírku lze podpořit i zakoupením e-kytičky, resp. zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777, čímž přispějete částkou 30, 60 nebo 90 Kč. Libovolnou částkou lze přispět také na sbírkový účet Českého dne proti rakovině č. 6500065/0300.

Onkologickou ambulanci, která je součástí Komplexního onkologického centra Nový Jičín, najdou pacienti už 17 let také v naší nemocnici. Pracoviště je vybaveno třemi onkologickými ambulancemi se stacionářem s pěti lůžky a osmi aplikačními křesly k podávání krevních derivátů a cytostatik. Péči poskytuje tým pěti lékařů a sedmi sester v návaznosti na radioterapii v Novém Jičíně. Ordinační hodiny jsou v pracovní dny od 7 do 15 hodin. Ambulanci můžete kontaktovat na tel. 596 380 650.