JIP - oddělení chirurgie páteře a ortopedie

Karvinská hornická nemocnice a.s.

Kontakty

MUDr. Andrea Janíková

Primář

MUDr. Andrea Janíková

+420 596 380 423

Iveta Popková

Staniční sestra

Iveta Popková

+420 596 380 439

Sesterna

Sesterna

+420 596 380 152

Spektrum poskytované péče

Jednotka intenzivní péče oddělení chirurgie páteře a ortopedie (JIP) disponuje 8 lůžky. Poskytuje péči pacientům po složitých operacích páteře a náhradách velkých kloubů (kyčel, koleno), kteří jsou zde bezprostředně po operaci převezeni.

Na specializované jednotce probíhá pooperační intenzivní péče, zejména důsledná analgetizace pacienta, hrazení krevních ztrát vzniklých při operaci a trvalá monitorace základních životních funkcí. Také zde hned druhý den po operaci  začíná intenzivní rehabilitace pacientů.

Pacienti jsou na JIP hospitalizování nejméně 24 hodin po operaci, dle aktuálního zdravotního stavu. Jakmile to zdravotní stav pacienta dovolí, je překládán znovu na standardní oddělení k další péči a pokračující rehabilitaci.

Co si vzít s sebou do nemocnice

Přineste si s sebou:

 • občanský průkaz
 • průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny
 • doporučení k hospitalizaci v případě, že se jednalo o plánovanou hospitalizaci
 • odborné nálezy, pokud je máte
 • léky, které pravidelně užíváte, s rozpisem jejich užívání
 • hygienické potřeby a ručník
 • pyžamo, župan, ponožky, domácí obuv

Nenoste s sebou:

 • větší finanční obnos
 • cenné předměty
 • zbraně

Informace o zdravotním stavu pacienta

Informace o zdravotním stavu pacienta podává ošetřující lékař po předchozí domluvě.

Informace o návštěvách

Návštěvy jsou v naší nemocnici denně od 14:00 do 17:00 hodin. Na nadstandardních pokojích po celý den, maximálně však do 21:00 hodin. Na JIP denně v době od 14:00 do 17:00 hod., pokud tomu ovšem nebrání provoz oddělení a zdravotní stav pacienta. V den operace jsou návštěvy povoleny jen se souhlasem lékaře.

Respektujte, prosím, soukromí ostatních pacientů a doporučení ze strany zdravotnického personálu, která jsou v zájmu pacientů.

V zájmu ochrany malých dětí, které by mohly být vystaveny riziku infekce, nedoporučujeme návštěvy s dětmi mladší 3 let.

Služby v areálu nemocnice

Občerstvení

Bufet s občerstvením a příjemným posezením se nachází v přízemí nemocnice. Nabízí široký výběr potravin, včetně teplé stravy a ovoce. Ve svém sortimentu má rovněž denní tisk, časopisy a základní drogistické zboží. Poskytuje rovněž roznáškovou službu po pokojích. V areálu nemocnice jsou k dispozici nápojové a potravinové automaty.

Internet

Klienti mají možnost bezplatného připojení k internetu přes bezdrátovou síť Wi-fi. Síť je připojena přímo k internetu (bez firewallu) a zabezpečení je tak přenecháno na připojený notebook.

Knihovna

V nemocniční knihovně nemocnice je možnost zapůjčení knih různých žánrů.

Lékárna

Držitelům klientské karty poskytuje:

 • až 50% slevu z doplatků hrazených z veřejného zdravotního pojištění, a to bez omezení věku
 • trvalou 10% slevu na antikoncepční přípravky
 • 3% slevu při každém nákupu volně prodejného sortimentu, jejíž výše se automaticky pokaždé načítá na kartu a klient tak může naspořenou částku kdykoliv při nákupu volně prodejného sortimentu uplatnit.

Klientskou kartu vystaví zdarma na počkání.

Všem klientům nabízí:

 • zdarma službu spojenou s rozvozem nutričních přípravků přímo do domu (bytu)
 • zdarma konzultaci s klinickým farmaceutem, který v soukromí lékárny pomůže klientům vyřešit problémy s užíváním léků (kombinace léků a kombinování s volně prodejnými léky). Konzultaci je možné objednat na tel. čísle 605 588 048
 • výdej léčiv na lékařský předpis i na volný prodej, širokou nabídku doplňkového sortimentu a zdravotnického materiálu (pomůcky při inkontinenci, ortézy, bandáže a kompresní punčochy, masážní pomůcky, stomické pomůcky, prsní epitézy a prádlo po ablaci prsou, bezlepkové potraviny …)
 • možnost platit platebními kartami Visa, Master Card, jcb Cards, American expres, dineras Club International.

Lékárna přijímá poukázky a karty firem Sodexo Pass Česká republika, Edenred CZ a Up Česká republika.

Platební karty

Možnost platby za hospitalizaci prostřednictvím platebních karet v pokladně nemocnice – v pracovní dny od 6:30 do 11:30 hod.

Optika

Široký výběr brýlových obrub, slunečních brýlí a doplňků nabízí optika v 3. patře poliklinické části nemocnice.

Vnitřní řád

Nakládání s osobními údaji

Vedení nemocnice sděluje pacientům a klientům nemocnice, že rozsah osobních údajů vedených o nich ve zdravotnické dokumentaci a v nemocničním nebo lékárenském informačním systému odpovídá rozsahu údajů, které jsou požadovány právními předpisy České republiky, a to zejména zákony o zdravotních službách, o specifických zdravotních službách o léčivech a jejich prováděcími předpisy, např. vyhláškou o zdravotnické dokumentaci.

Pokud se v dokumentaci vyskytují i další údaje nepožadované právními předpisy, např. tel. číslo nebo e-mailová adresa, byly dobrovolně poskytnuty pacientem pro jejich praktickou využitelnost v komunikaci zdravotnické zařízení-pacient.

Pověřencem pro ochranu osobních údajů naší nemocnice je Ing. Mgr. Přemysl Janko, tel.: +420 596 380 555, e-mail: janko@khn.cz

Zpět
MUDr. Andrea Janíková

MUDr. Andrea Janíková

Primář

+420 596 380 423

Iveta Popková

Iveta Popková

Staniční sestra

+420 596 380 439