Oddělení následné péče

Karvinská hornická nemocnice a.s.

Kontakty

Primář

MUDr. Peter Kultan

+420 596 380 221

Lékař

MUDr. Hana Ryšánková

+420 596 380 165

Staniční sestra

Zuzana Doffková

+ 420 596 380 166

Sesterna

+ 420 596 380 160

Spektrum poskytované péče

Následná lůžková péče je zaměřena na komplexní péči o geriatrické a dlouhodobě nemocné pacienty, jejichž zdravotní stav je stabilizovaný, nevyžaduje akutní lůžkovou péči, ale zároveň jim neumožňuje návrat do domácího prostředí.

Pacientům je zajištěna nepřetržitá lékařská péče, s možností konziliárního nebo akutního vyšetření, příp. hospitalizace, přímo v nemocnici.

Ošetřovatelská péče je zaměřena na využití maximálního potenciálu pacienta k jeho návratu do běžného života, funkční zdatnosti, soběstačnosti a schopnosti života ve vlastním prostředí. Nedílnou součástí je péče rehabilitační, zahrnující ergoterapii ke zlepšení jemné motoriky, se zaměřením na terapii poruch horních končetin, nejčastěji po cévních mozkových příhodách, operacích či úrazech, nácvik běžných denních aktivit, dále léčebnou tělesnou výchovu a fyzikální terapii ke zlepšení fyzické i psychické kondice pacienta, s možností návratu do domácího prostředí, event. sociálního zařízení.

S lékaři a ošetřovatelským personálem úzce spolupracuje klinický logoped.

Lůžkové oddělení následné péče disponuje 30 standardními lůžky. 3lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením v moderním designu jsou vybaveny LCD televizí, bezplatné připojení k internetu přes bezdrátovou síť Wi-fi  - je nutné se přihlásit, bez hesla.

Kontakt na zdravotně-sociálního pracovníka zde

Co si vzít s sebou do nemocnice

Přineste si s sebou:

 • občanský průkaz
 • průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny
 • doporučení k hospitalizaci v případě, že se jednalo o plánovanou hospitalizaci
 • odborné nálezy, pokud je máte
 • léky, které pravidelně užíváte, s rozpisem jejich užívání
 • hygienické potřeby a ručník
 • pyžamo, župan, ponožky, domácí obuv

Nenoste s sebou:

 • větší finanční obnos
 • cenné předměty
 • zbraně

Informace o zdravotním stavu pacienta

Informace o zdravotním stavu pacienta podává ošetřující lékař pouze v pracovní dny: telefonicky 11:00 - 12:30 hod. - na základě sdělení hesla nebo osobně po předchozí domluvě.

Informace o návštěvách

Návštěvy jsou v naší nemocnici denně od 14.00 do 16.30 hodin. Na nadstandardních pokojích po celý den, maximálně však do 21.00 hodin. Na JIP denně v době od 14.00 do 16.30 hod., maximálně 30 min. během návštěvního dne, pokud tomu ovšem nebrání provoz oddělení a zdravotní stav pacienta. V den operace jsou návštěvy povoleny jen se souhlasem lékaře.

Respektujte, prosím, soukromí ostatních pacientů a doporučení ze strany zdravotnického personálu, která jsou v zájmu pacientů.

V zájmu ochrany malých dětí, které by mohly být vystaveny riziku infekce, nedoporučujeme návštěvy s dětmi do 6 let věku, na JIP do 10 let věku.

Bližší informace najdete v Návštěvním řádu.

Služby v areálu nemocnice

Občerstvení

Bufet s občerstvením a příjemným posezením se nachází v přízemí nemocnice. Nabízí široký výběr potravin, včetně teplé stravy a ovoce. Ve svém sortimentu má rovněž denní tisk, časopisy a základní drogistické zboží. Poskytuje rovněž roznáškovou službu po pokojích. V areálu nemocnice jsou k dispozici nápojové a potravinové automaty.

Lékárna

Držitelům klientské karty poskytuje:

 • až 50% slevu z doplatků hrazených z veřejného zdravotního pojištění, a to bez omezení věku
 • trvalou 10% slevu na antikoncepční přípravky
 • 3% slevu při každém nákupu volně prodejného sortimentu, jejíž výše se automaticky pokaždé načítá na kartu a klient tak může naspořenou částku kdykoliv při nákupu volně prodejného sortimentu uplatnit.

Klientskou kartu vystaví zdarma na počkání.

Všem klientům nabízí:

 • zdarma službu spojenou s rozvozem nutričních přípravků přímo do domu (bytu),
 • zdarma konzultaci s klinickým farmaceutem, který v soukromí lékárny pomůže klientům vyřešit problémy s užíváním léků (kombinace léků a kombinování s volně prodejnými léky). Konzultaci je možné objednat na telefonním čísle 724 370 843,
 • výdej léčiv na lékařský předpis i na volný prodej, širokou nabídku doplňkového sortimentu a zdravotnického materiálu (pomůcky při inkontinenci, ortézy, bandáže a kompresní punčochy, masážní pomůcky, stomické pomůcky, prsní epitézy a prádlo po ablaci prsou, bezlepkové potraviny …),
 • možnost platit platebními kartami Visa, Master Card, jcb Cards, American expres, dineras Club International.

Lékárna přijímá poukázky a karty firem Sodexo Pass Česká republika, Edenred CZ a Up Česká republika.

Platební karty

Možnost platby za hospitalizaci prostřednictvím platebních karet v pokladně nemocnice – v pracovní dny od 6.30 do 11.30 hod.

Optika

Široký výběr brýlových obrub, slunečních brýlí a doplňků nabízí optika v 3. patře poliklinické části nemocnice.

Vnitřní řád

Nakládání s osobními údaji

Vedení nemocnice sděluje pacientům a klientům nemocnice, že rozsah osobních údajů vedených o nich ve zdravotnické dokumentaci a v nemocničním nebo lékárenském informačním systému odpovídá rozsahu údajů, které jsou požadovány právními předpisy České republiky, a to zejména zákony o zdravotních službách, o specifických zdravotních službách o léčivech a jejich prováděcími předpisy, např. vyhláškou o zdravotnické dokumentaci.

Pokud se v dokumentaci vyskytují i další údaje nepožadované právními předpisy, např. tel. číslo nebo e-mailová adresa, byly dobrovolně poskytnuty pacientem pro jejich praktickou využitelnost v komunikaci zdravotnické zařízení-pacient.

Pověřencem pro ochranu osobních údajů naší nemocnice je MUDr. Tomáš Canibal, tel.: +420 596 380 441, e-mail: canibal@khn.cz

Žádost o přijetí na oddělení následné péče – ke stažení

Zpět
Typ Název Velikost Stáhnout
.pdf
Žádost o přijetí na oddělení následné péče.pdf
442,7 KiB stáhnout
Zpět
MUDr. Peter Kultan

MUDr. Peter Kultan

Primář

+420 596 380 221

MUDr. Hana Ryšánková

MUDr. Hana Ryšánková

Lékař

+420 596 380 165

Zuzana Doffková

Zuzana Doffková

Staniční sestra

+ 420 596 380 166