Rehabilitační oddělení

Karvinská hornická nemocnice a.s.

Kontakty

Primář

MUDr. Pavlína Zvárová

+420 596 380 241

Zástupce primáře

MUDr. Kollerová Eliška

+420 596 380 266

Staniční sestra

Gabriela Janečková

+420 596 380 240

Sesterna

+420 596 380 248

Vyšetřovna

+420 596 380 247

Spektrum poskytované péče

Rehabilitační oddělení poskytuje komplexní péči v oboru rehabilitační a fyzikální medicína. Úzce spolupracuje s ostatními obory nemocnice - hlavně neurologickým, ortopedickým oddělení a Centrem nemocí páteře, odkud jsou pacienti překládáni k rehabilitaci na naše oddělení.

Také přijímáme pacienty z okolních nemocnic nebo domácího prostředí.

Oddělení se skládá ze standardní lůžkové části ambulantní rehabilitační části.

Lůžkové oddělení disponuje 31 standardními lůžky a jedním 1lůžkovým klimatizovaným nadstandardním pokojem. 2-3lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením v moderním designu jsou vybaveny LCD televizí. Součástí oddělení jsou i 3 tělocvičny a pracoviště ergoterapie.

Na tělocvičnách probíhá individuální kinezioterapie a jsou vybaveny různými přístroji - závěsné zařízení Redcord a specializovaných robotických zařízení ArmeoSpring, Erigo, Balance trainer. Pracoviště ergoterapie je vybaveno i cvičnou vanou, cvičnou kuchyňskou linkou. Pacienti využívají i široké spektrum fyzikální terapie v ambulantní části.

Nejčastější indikace k přijetí na lůžkovou rehabilitaci:

 • stavy po totálních endoprotézách kyčelního, kolenního kloubu
 • stavy po endoprotézách ramene a hlezenních kloubů
 • stavy po operacích páteře
 • stavy po úrazech, frakturách končetin a osteosyntézách
 • stavy po cévních mozkových příhodách
 • roztroušená skleróza
 • polyradikuloneuritidy
 • Parkinsonova choroba
 • bolesti páteře různého původu a radikulární syndromy

K hospitalizaci je nutné doporučení praktického či odborného lékaře, který Vás telefonicky objedná na č. 596 380 248, nebo se objednáte k vyšetření na naší rehabilitační ambulanci, kde budete vyšetřeni rehabilitačním lékařem.

Ambulantní rehabilitační část poskytuje pacientům rehabilitační péči po vyšetření naším rehabilitačním lékařem na doporučení praktického lékaře nebo odborného lékaře. více informací zde

 

Co si vzít s sebou do nemocnice

Informace pro pacienty k přijetí na lůžkové rehabilitační oddělení

Hlaste se v přijímací kanceláři v přízemí nemocnice. Po vyřízení náležitostí se převlečte v nemocniční šatně vedle přijímací kanceláře. Lůžkové rehabilitační oddělení se nachází v prvním patře lůžkové části, hlaste se u sestry.

Přineste si s sebou:

 
 • občanský průkaz
 • průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny
 • doporučení k hospitalizaci
 • odborné nálezy, pokud je máte
 • originální balení léků s rozpisem jejich užívání
 • sportovní oblečení, ponožky, pevnou obuv
 • hygienické potřeby a ručník
 • pyžamo, plavky
 • kompenzační pomůcky – trekové hole, berle, vozík, chodítko (používáte-li)

Nenoste s sebou:

 
 • větší finanční obnos
 • cenné předměty
 • zbraně

V případě jakýchkoliv změn, dotazů volejte tel. číslo 596 380 248.

Nadstandardní pokoj

Oddělení má k dispozici jeden 1lůžkový pokoj s nadstandardním vybavením. Pokoj v moderním designu s vlastním sociálním zařízením je klimatizovaný, vybavený LCD televizí, bezplatným Wi-fi připojením, ledničkou, varnou konvicí. Hospitalizovaný pacient na nadstandardním pokoji má možnost výběru stravy z předložené nabídky nutričním terapeutem, která odpovídá naordinované dietě. Návštěvy na nadstandardním pokoji jsou po celý den, maximálně však do 21.00 hodin.

Cena pobytu v pokoji s nadstandardním vybavením je 800 Kč za den, přičemž den příjmu a den propuštění z nemocniční péče se započítává jen jednou, tudíž se považuje za jeden den.

Budete-li mít v případě plánované hospitalizace zájem o pobyt na nadstandardním pokoji, rezervujte si jej předem telefonicky na tel. čísle 596 380 248.

nadstandardni-pokoj-1

nadstandardni-pokoj-2

Informace o zdravotním stavu pacienta

Informace o zdravotním stavu pacienta podává ošetřující lékař po předchozí domluvě.

Informace o návštěvách

Návštěvy jsou v naší nemocnici denně od 14.00 do 16.30 hodin. Na nadstandardních pokojích po celý den, maximálně však do 21.00 hodin. Na JIP denně v době od 14.00 do 16.30 hod., maximálně 30 min. během návštěvního dne, pokud tomu ovšem nebrání provoz oddělení a zdravotní stav pacienta.

Respektujte, prosím, soukromí ostatních pacientů a doporučení ze strany zdravotnického personálu, která jsou v zájmu pacientů.

V zájmu ochrany malých dětí, které by mohly být vystaveny riziku infekce, nedoporučujeme návštěvy s dětmi do 6 let věku, na JIP do 10 let věku.

Bližší informace najdete v Návštěvním řádu.

Služby v areálu nemocnice

Občerstvení

Bufet s občerstvením a příjemným posezením se nachází v přízemí nemocnice. Nabízí široký výběr potravin, včetně teplé stravy a ovoce. Ve svém sortimentu má rovněž denní tisk, časopisy a základní drogistické zboží. Poskytuje rovněž roznáškovou službu po pokojích. V areálu nemocnice jsou k dispozici nápojové a potravinové automaty.

Internet

Klienti mají možnost bezplatného připojení k internetu přes bezdrátovou síť Wi-fi. Síť je připojena přímo k internetu (bez firewallu) a zabezpečení je tak přenecháno na připojený notebook.

Lékárna

Držitelům klientské karty poskytuje:

 • až 50% slevu z doplatků hrazených z veřejného zdravotního pojištění, a to bez omezení věku
 • trvalou 10% slevu na antikoncepční přípravky
 • 3% slevu při každém nákupu volně prodejného sortimentu, jejíž výše se automaticky pokaždé načítá na kartu a klient tak může naspořenou částku kdykoliv při nákupu volně prodejného sortimentu uplatnit.

Klientskou kartu vystaví zdarma na počkání.

Všem klientům nabízí:

 • zdarma službu spojenou s rozvozem nutričních přípravků přímo do domu (bytu),
 • zdarma konzultaci s klinickým farmaceutem, který v soukromí lékárny pomůže klientům vyřešit problémy s užíváním léků (kombinace léků a kombinování s volně prodejnými léky). Konzultaci je možné objednat na telefonním čísle 724 370 843,
 • výdej léčiv na lékařský předpis i na volný prodej, širokou nabídku doplňkového sortimentu a zdravotnického materiálu (pomůcky při inkontinenci, ortézy, bandáže a kompresní punčochy, masážní pomůcky, stomické pomůcky, prsní epitézy a prádlo po ablaci prsou, bezlepkové potraviny …),
 • možnost platit platebními kartami Visa, Master Card, jcb Cards, American expres, dineras Club International.

Lékárna přijímá poukázky a karty firem Sodexo Pass Česká republika, Edenred CZ a Up Česká republika.

Platební karty

Možnost platby za hospitalizaci prostřednictvím platebních karet v pokladně nemocnice – v pracovní dny od 6.30 do 11.30 hod.

Optika

Široký výběr brýlových obrub, slunečních brýlí a doplňků nabízí optika v 3. patře poliklinické části nemocnice.

Vnitřní řád

Nakládání s osobními údaji

Vedení nemocnice sděluje pacientům a klientům nemocnice, že rozsah osobních údajů vedených o nich ve zdravotnické dokumentaci a v nemocničním nebo lékárenském informačním systému odpovídá rozsahu údajů, které jsou požadovány právními předpisy České republiky, a to zejména zákony o zdravotních službách, o specifických zdravotních službách o léčivech a jejich prováděcími předpisy, např. vyhláškou o zdravotnické dokumentaci.

Pokud se v dokumentaci vyskytují i další údaje nepožadované právními předpisy, např. tel. číslo nebo e-mailová adresa, byly dobrovolně poskytnuty pacientem pro jejich praktickou využitelnost v komunikaci zdravotnické zařízení-pacient.

Pověřencem pro ochranu osobních údajů naší nemocnice je MUDr. Tomáš Canibal, tel.: +420 596 380 441, e-mail: canibal@khn.cz

Zpět
MUDr. Pavlína Zvárová

MUDr. Pavlína Zvárová

Primář

+420 596 380 241

MUDr. Kollerová Eliška

MUDr. Kollerová Eliška

Zástupce primáře

+420 596 380 266

Gabriela Janečková

Gabriela Janečková

Staniční sestra

+420 596 380 240