Neurologické oddělení

Karvinská hornická nemocnice a.s.

Kontakty

Primář

MUDr. Roman Sukop

+420 596 380 214

Zástupce primáře

MUDr. Ing. Hana Paloušková

+420 596 380 214

Staniční sestra

Irena Cyroňová

+420 596 380 201

Sesterna

+420 596 380 212

Vyšetřovna

+420 596 380 211

Spektrum poskytované péče

Neurologické oddělení zajišťuje 24hodinovou péči o pacienty s celým spektrem neurologických onemocnění. Základem komplexní péče o naše pacienty je široká interdisciplinární spolupráce s oddělením radiodiagnostiky, klinické biochemie, interním a rehabilitačním oddělením, Centrem nemoci páteře, klinickým logopedem a psychologem.
Oddělení poskytuje i konziliární služby pro okolní nemocnice.

Oddělení se skládá ze standardní lůžkové části, jednotky intermediární péče, jednotky intenzivní péče a ambulantní části.

Lůžkové oddělení disponuje 26 standardními lůžky, 4 lůžky intermediární péče a jedním 1lůžkovým klimatizovaným nadstandardním pokojem. 2-3lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením v moderním designu jsou vybaveny LCD televizí. Nosným programem oddělení je komplexní diagnostická a léčebná péče o pacienty s cévními mozkovými příhodami (CMP) pro spádovou oblast téměř celého okresu Karviná. Pracoviště má status Centra vysoce specializované péče o pacienty s ikty, je akreditováno u MZ ČR, v r. 2019 obdrželo ocenění ESO Angels Awards "Platinum Status" a v r. 2020 "Diamond Status". Ročně je oddělení hospitalizováno cca 600 pacientů s různými typy cévních mozkových příhod (ischemické, hemoragické). Nejčastější příčinou ischemických CMP je uzávěr mozkové tepny trombem nebo embolem. Standardem terapie u pacientů s trváním příznaků do 4,5 hodin je podání intravenózní trombolýzy (aplikace látky rozpouštějící trombus v ucpané cévě), která zvětšuje o 30 % šanci pacienta na kompletní uzdravení. Takto je na oddělení léčeno cca 70 pacientů ročně.

V případě uzávěru velké mozkové tepny a nedostatečném efektu trombolýzy je pacient po telemedicínské konzultaci přeložen do Komplexního cerebrovaskulárního centra Fakultní nemocnice Ostrava, s nímž naše centrum úzce spolupracuje, k provedení mechanické trombektomie (instrumentární odstranění trombu katetrem).

Jednotka intenzivní péče (mezioborová JIP) je společná pro interní a neurologické obory, disponuje 9 lůžky a poskytuje péči pacientům s těžšími druhy onemocnění, ev. s ohrožením základních životních funkcí. Více informací zde

Ambulantní péče je zajišťována ve 2 ambulancích, dále v elektroencefalografické (EEG), elektromyografické (EMG) a neurosonologické laboratoři. Zejména elektrofyziologický komplement úzce spolupracuje s Centrem pracovní medicíny. Více informací zde

Co si vzít s sebou do nemocnice

Přineste si s sebou:

 
 • občanský průkaz
 • průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny
 • doporučení k hospitalizaci v případě, že se jednalo o plánovanou hospitalizaci
 • odborné nálezy, pokud je máte
 • léky, které pravidelně užíváte, s rozpisem jejich užívání
 • hygienické potřeby a ručník
 • pyžamo, župan, ponožky, domácí obuv

Nenoste s sebou:

 
 • větší finanční obnos
 • cenné předměty
 • zbraně

Nadstandardní pokoj

Oddělení má k dispozici jeden 1lůžkový pokoj s nadstandardním vybavením. Pokoj v moderním designu s vlastním sociálním zařízením je klimatizovaný, vybavený LCD televizí, bezplatným Wi-fi připojením, ledničkou, varnou konvicí. Hospitalizovaný pacient na nadstandardním pokoji má možnost výběru stravy z předložené nabídky nutričním terapeutem, která odpovídá naordinované dietě.
Návštěvy na nadstandardním pokoji jsou po celý den, maximálně však do 21.00 hodin.

Cena pobytu v pokoji s nadstandardním vybavením je 800 Kč za den, přičemž den příjmu a den propuštění z nemocniční péče se započítává jen jednou, tudíž se považuje za jeden den.

Budete-li mít v případě plánované hospitalizace zájem o pobyt na nadstandardním pokoji, rezervujte si jej předem telefonicky na tel. čísle 596 380 212.

 

nadstandardni-pokoj-2

Informace o zdravotním stavu pacienta

Informace o zdravotním stavu pacienta podává ošetřující lékař pouze v pracovní dny: telefonicky (po sdělení hesla) od 13.30 do 14.00 hod., osobně od 14.00 hod. do 14.30 hod. Podání informací v jiné době je možné pouze po předchozí domluvě s ošetřujícím lékařem.

Informace o návštěvách

Návštěvy jsou v naší nemocnici denně od 14.00 do 16.30 hodin. Na nadstandardních pokojích po celý den, maximálně však do 21.00 hodin. Na JIP denně v době od 14.00 do 16.30 hod., maximálně 30 min. během návštěvního dne, pokud tomu ovšem nebrání provoz oddělení a zdravotní stav pacienta. V den operace jsou návštěvy povoleny jen se souhlasem lékaře.

Respektujte, prosím, soukromí ostatních pacientů a doporučení ze strany zdravotnického personálu, která jsou v zájmu pacientů.

V zájmu ochrany malých dětí, které by mohly být vystaveny riziku infekce, nedoporučujeme návštěvy s dětmi do 6 let věku, na JIP do 10 let věku.

Bližší informace najdete v Návštěvním řádu.

Služby v areálu nemocnice

Občerstvení

Bufet s občerstvením a příjemným posezením se nachází v přízemí nemocnice. Nabízí široký výběr potravin, včetně teplé stravy a ovoce. Ve svém sortimentu má rovněž denní tisk, časopisy a základní drogistické zboží. Poskytuje rovněž roznáškovou službu po pokojích. V areálu nemocnice jsou k dispozici nápojové a potravinové automaty.

Internet

Klienti mají možnost bezplatného připojení k internetu přes bezdrátovou síť Wi-fi. Síť je připojena přímo k internetu (bez firewallu) a zabezpečení je tak přenecháno na připojený notebook.

Lékárna

Držitelům klientské karty poskytuje:

 • až 50% slevu z doplatků hrazených z veřejného zdravotního pojištění, a to bez omezení věku
 • trvalou 10% slevu na antikoncepční přípravky
 • 3% slevu při každém nákupu volně prodejného sortimentu, jejíž výše se automaticky pokaždé načítá na kartu a klient tak může naspořenou částku kdykoliv při nákupu volně prodejného sortimentu uplatnit.

Klientskou kartu vystaví zdarma na počkání.

Všem klientům nabízí:

 • zdarma službu spojenou s rozvozem nutričních přípravků přímo do domu (bytu),
 • zdarma konzultaci s klinickým farmaceutem, který v soukromí lékárny pomůže klientům vyřešit problémy s užíváním léků (kombinace léků a kombinování s volně prodejnými léky). Konzultaci je možné objednat na telefonním čísle 724 370 843,
 • výdej léčiv na lékařský předpis i na volný prodej, širokou nabídku doplňkového sortimentu a zdravotnického materiálu (pomůcky při inkontinenci, ortézy, bandáže a kompresní punčochy, masážní pomůcky, stomické pomůcky, prsní epitézy a prádlo po ablaci prsou, bezlepkové potraviny …),
 • možnost platit platebními kartami Visa, Master Card, jcb Cards, American expres, dineras Club International.

Lékárna přijímá poukázky a karty firem Sodexo Pass Česká republika, Edenred CZ a Up Česká republika.

Platební karty

Možnost platby za hospitalizaci prostřednictvím platebních karet v pokladně nemocnice – v pracovní dny od 6.30 do 11.30 hod.

Optika

Široký výběr brýlových obrub, slunečních brýlí a doplňků nabízí optika v 3. patře poliklinické části nemocnice.

Vnitřní řád

Nakládání s osobními údaji

Vedení nemocnice sděluje pacientům a klientům nemocnice, že rozsah osobních údajů vedených o nich ve zdravotnické dokumentaci a v nemocničním nebo lékárenském informačním systému odpovídá rozsahu údajů, které jsou požadovány právními předpisy České republiky, a to zejména zákony o zdravotních službách, o specifických zdravotních službách o léčivech a jejich prováděcími předpisy, např. vyhláškou o zdravotnické dokumentaci.

Pokud se v dokumentaci vyskytují i další údaje nepožadované právními předpisy, např. tel. číslo nebo e-mailová adresa, byly dobrovolně poskytnuty pacientem pro jejich praktickou využitelnost v komunikaci zdravotnické zařízení-pacient.

Pověřencem pro ochranu osobních údajů naší nemocnice je MUDr. Tomáš Canibal, tel.: +420 596 380 441, e-mail: canibal@khn.cz 

Zpět
MUDr. Roman Sukop

MUDr. Roman Sukop

Primář

+420 596 380 214

MUDr. Ing. Hana Paloušková

MUDr. Ing. Hana Paloušková

Zástupce primáře

+420 596 380 214

Irena Cyroňová

Irena Cyroňová

Staniční sestra

+420 596 380 201